WIADRO 22: Bajka o Księżniczce i 22 Krasnoludkach | Wrocław

Dawno dawno temu za siedmioma lasami mazurskimi, za siedmioma górami tatrzańskimi, za jedną wodą zaraz przy Bałtyku, mieszkała piękna i dobra Królowa. Pewnego dnia, w środku zimy, gdy z nieba padały płatki śniegu jak pierze, Królowa siedziała przy telewizorze i szyła. Patrząc na doniesienia o strajkach w polskich przedsiębiorstwach i zakładach, Królowa ukłuła się w palec i na śnieg poleciały 3 krople krwi. Królowa pomyślała sobie, że chciałaby mieć dziecko białe jak śnieg, o ustach czerwonych jak Kreft i włosach ciemnych jak obudowa telewizora Ametyst. Wkrótce urodziła się Królewna Rita. AKA – Ja. Cieść!

 

W tym momencie powinna pojawić się łzawa historyjka o tym, że miałam ciężkie dzieciństwo, moja mama zmarła, a macocha uzależniła się od opinii gadającego lusterka. Jednak życie to nie bajka, więc skucha. Moje dzieciństwo było cudowne, mama ma się całkiem dobrze, a ja mieszkam w Warszawie i wiodę bardzo szczęśliwe życie. Nawet Księcia szlag trafił, więc czekan na następnego. Wszystko się zgadza.

.

Pokemony są dla frajerów, zbieraj Krasnale!

Wrocław jest piękny. We Wrocławiu można się zakochać. Miasto jak z bajki. Doskonałe miejsce do szukania Księcia. #WrocLove nie powstał przecież przez przypadek. Ja jednak nie pojechałam szukać Księcia, pojechałam szukać Krasnali. We Wrocławiu jest ponad 350 małych rzeźb Krasnoludków. I ciągle przybywa! Każdy Krasnal ma swoje imię, każdy symbolizuje coś innego. Wrocławskie Krasnale tworzone są przez artystów z całej Polski. Miasto oferuje wycieczki szlakiem Krasnali. Istnieje nawet aplikacja, która ułatwia ich szukanie. Czy to nie jest o wiele lepsze niż Pokemony? Ba! Czy to nie jest o wiele lepsze niż szukanie Księcia? Oczywiście, że jest! Wrocław pełen jest Krasnali, a chodzenie ich szlakiem jest rewelacyjnym sposobem na poznanie historii miasta, o czym przekonałam się będąc we Wrocławiu zaledwie kilkanaście godzin. W tym czasie udało mi się znaleźć 22 Krasnale. Przypadek?

.

Tym samym spełniłam 11 marzenie z WIADRA 22: ZNALEŹĆ KRASNALE. I żyłam długo i szczęśliwie…

A czy Ty znajdziesz je wszystkie?


Więcej o Krasnalach: krasnale.pl

Aplikacja do szukania Krasnali: Go Wrocław Krasnale (Android)

 

Chcesz poznać inne marzenia? Zapraszam do WIADRA 22.

PS Nie szukam Księcia z Bajki. Wolę żabę z charakterem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *