Dziewczyno, nie zakochuj się w podróżniku!

Nie ma nic bardziej seksownego niż ciekawość świata. Nie ma też nic bardziej podniecającego niż odkrywanie świata z ukochaną osobą. Nie ma jednak nic gorszego niż zakochanie się w podróżniku, który odkrywanie świata traktuje jak religię, mieszka na lotnisku, a w wolnych chwilach zamiast oglądać mecz, szuka tanich biletów lotniczych. Kiedy zakochasz się w podróżniku, nic już nie będzie takie samo. Będzie gorzej. Dam Ci więc radę dziewczyno, nie zakochuj się w podróżniku. Nie zakochuj się w podróżniku bo…

 

… podróżnik jest dziwakiem. Według niego, życie nie polega na ciułaniu od pierwszego do pierwszego, płaceniu rachunków i umieraniu. Czerpie taki z życia pełnymi garściami i jeszcze się z tego cieszy, idiota. I to w dodatku niedouczony, bo nie wie co to znaczy nuda i rutyna. No świr totalny. Za to spontaniczność to jego drugie imię. Uważaj, bo jeszcze syna tak nazwie: Jan Spontaniczny Kowalski. Chcesz tego?

 

… podróżnik na urodziny nie pójdzie z Tobą do kina. Podaruje Ci bilet na samolot i zabierze na koniec świata, by uprawiać z Tobą dziki seks na wszystkich kontynentach. Później jeszcze wyzna Ci miłość w kilku językach. Urodziny urodzinami, ale podróżnik potrafi bez żadnej okazji przywieźć Ci bransoletkę od mnicha, kolczyki od szamana i krem ze śluzu ślimaka. Zaskoczy Cię prezentem kiedy najmniej się tego spodziewasz i będzie to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostałaś, niech go szlag. Chcesz tego?

 

… nigdy nie zjesz z nim romantycznej kolacji przy świecach. Zapomnij. Zamiast tego zjesz romantyczną kolację siedząc na klifie przy zachodzącym słońcu gdzieś na totalnym zadupiu opuszczonym przez Boga i ludzi, gdzie słychać tylko szum morza. Podróżnikowi nie przyjdzie do głowy, że szpilki chciałaś założyć i sukienkę, pokazać się na mieście, czy coś. Dla niego liczą się tylko miłe chwile spędzone sam na sam z Tobą w towarzystwie natury. A rano nie da Ci pospać, bo wschód słońca. Egoista. Chcesz tego?

 

… podróżnik zawsze ma coś do powiedzenia. A to o Masajach zamieszkujących Kenię. A to znowu o tradycyjnej kuchni gruzińskiej. A innym razem o rytuałach godowych małpiatek z Azji. Nigdy go nie przegadasz. No weź żyj z takim. W towarzystwie błyszczy bardziej niż dyskotekowa kula. Chcesz tego?

 

… podróżnik nie ma własnego mieszkania. A jak ma to sprzeda lub wynajmie. Woli spać w samochodzie lub namiocie i nie interesuje go hotelowe SPA. Tragedia. Czasami jeszcze potrafi spojrzeć Ci głęboko w oczy i oznajmić, że kiedyś wybuduje Wam dom na rajskiej wyspie, powiesi hamak między palmami i będzie przynosił Ci kokosowe drinki. Potem oświadczy, że dom Twój gdzie serce Twoje, a Ty mimochodem dowiesz się, że zna więcej romantycznych cytatów od Ciebie. Chcesz tego?

 

… podróżnik nie zaimponuje Ci nigdy szybką furą. Będzie upierał się na kombi, żeby pies się zmieścił i walizki na te wszystkie wycieczki, które planuje z Tobą odbyć w przyszłości. Bez sensu. Chcesz tego?

… podróżnik nie boi się Twojej mamusi. Wie jak jej zaimponować. Opowie jak poradził sobie z różnymi trudnościami na krańcach świata, a potem przedstawi prezentację w Power Point na temat tego jak zapewnić bezpieczeństwo kobiecie. Żadna mamusia nie ma szans. Teściowa będzie mu jeszcze słoiki na wyprawę przygotowywać, Brutus jeden. Chcesz tego?

 

… podróżnik nie potrzebuje Cię do niczego. Jest z Tobą, bo lubi spędzać z Tobą czas. Po prostu. Sam sobie ze wszystkim poradzi, jak to robi zazwyczaj. Pranie zrobi, obiad ugotuje i to w dodatku o wiele lepiej od Ciebie, bo zna przepisy z całego świata. Powie Ci jeszcze, że jesteś jego dziewczyną, nie śledzioną i nie potrzebuje Cię do codziennego funkcjonowania. Ale chce być z Tobą i spędzać z Tobą każdy dzień, bo bardzo Cię kocha. Nie musi. Tylko chce. A Ty chcesz tego?

 

… podróżnik nie powie Ci komplementów w rodzaju: Jesteś całym moim światem. On wie jak wygląda cały świat, a przynajmniej spora jego część więc nie ma sensu kłamać. Nie powie Ci też, że jesteś najpiękniejsza na świecie. Był w wielu miejscach, poznał wielu ludzi, niekiedy kobiety mądrzejsze i ładniejsze od Ciebie. A mimo to, wybrał Ciebie, bo jesteś wyjątkowa. Widać głupie decyzje to również jego specjalność. Nie powie Ci też, że przysłaniasz mu cały świat, bo wie, że to w rzeczywistości oznacza, że jesteś tak gruba jak kula ziemska. Chcesz tego?

 

… podróżnik nie zna podziału ról i obowiązków w domu. Wie, że życie to podróż, a w podróży trzeba sobie pomagać i wzajemnie się wspierać. Partnerstwo to imię, które wybrał sobie na bierzmowaniu, zaraz po Spontaniczności. Wyznaje zasadę: jeśli jedna osoba trzyma mapę, druga osoba trzyma kierownicę. Tylko tak podróż może się udać. Chcesz tego?

 

… podróżnik nigdy się nie gniewa o pierdoły. Podróżując stale dostosowuje się do innych kultur, do ludzi mających inne poglądy i do nowych sytuacji. Nie zrobisz mu awantury o pierdołę na sto fajerek, bo on spokojnie przedstawi Ci wszystkie argumenty, wytłumaczy dlaczego nie masz racji, a na koniec pogłaszcze Cię po głowie i przytuli. I weź teraz wytłumacz swoim hormonom, że awantury dzisiaj nie będzie, kiedy one były gotowe od rana. Chcesz tego?

 

. podróżnik wydaje pieniądze na głupoty. Zamiast pić piwo jak normalny facet, on woli pojechać na piwo do Meksyku. Nie kupi sobie też kretyn jeden najnowszego iPhone’a, woli wydać pieniądze na sprzęt wspinaczkowy, a potem bezczelnie oznajmi, że wszystkiego Cię nauczy. Chcesz tego?

 

… zawsze wygrywa w Państwa i Miasta. I będziesz musiała się z tym pogodzić. Chcesz tego?

 

Dlatego moja Droga nie zakochuj się w podróżniku, bo Twoje życie nigdy nie będzie spokojne, ani przeciętne. Kiedy Twój facet patrzy na Ciebie tak samo jak patrzy na promocję biletów lotniczych, to musi być miłość. I już wiesz, że masz problem. Podróżnicy są straszni.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *